TR
/
EN

Hakkımızda

Çeyrek asra yakın hizmet verdiğimiz sektörlerde yerimizi büyütüp, sağlamlaştırıp, adımızı en tepeye yazdırmak için büyüme odaklı davranarak hem Türkiye’de hem globaldeki hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyor ve faaliyet gösterdiğimiz sektörlerin öncüsü olma yolunda emin adım atıyoruz.

     Hayal ederek işe başladık ve Merkür Holding’in temellerini bu yolda ilk olarak kurucumuz Halis DİN öncülüğünde 2003 yılında Uluslararası Taşımacılık Sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Merkür Uluslararası Taşımacılık, Turizm ve Havacılık AŞ'yi hayata geçirerek attık.

     Faaliyet alanlarımızı içinden yetiştiğimiz, iyi bildiğimiz Havacılık, Uluslararası Taşımacılık ve Turizm olarak belirledik ve bu bağlamda 2006 yılında Havacılık sektörlerinde de faaliyete başladık. 2011’de IATA belgesi Seyahat Acentesi ve Hava Kargo Acentesi olduk. Faaliyet gösterdiğimiz bu alanları birbirine entegre edip komple hizmet anlayışıyla hizmet vererek her geçen gün bu eksende gelişmeye devam ediyoruz.

     Merkür Holding çatısı altında birleştirdiğimiz şirketlerimizle her geçen gün kendini geliştiren, kendini geliştirirken hizmet yelpazesini de genişleterek faaliyet gösterdiği alanlarda öne çıkan bir şirketler topluluğuyuz.

     Başarı hikayemizin arkasındaki emeği ve dikkati hizmet kalitemize yansıtarak edindiğimiz marka değerimizi Merkür Holding bünyesinde çalışan ve emek gösteren her bir çalışanımızla koruyarak belirlediğimiz hedefler doğrultusunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Güler FİLİZ

Değerli iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve kıymetli çalışma arkadaşlarım,
İş dünyasının gerek pandemi gerek dünya çapındaki politik dalgalanmalar dolayısıyla zor zamanlar geçirdiği bu son zamanlarda Merkür Holding olarak hem sürdürülebilir büyüme hem de sürdürülebilir yaşam için elimizden geleni yaptık. İçinde bulunduğumuz sektörlerdeki çalışma stilimizi hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz için sağlıklı hale getirmeye özen gösterdik ve çağın gerekliliklerine hızlıca adapte olduk. Yalnızca ülkemizi değil tüm dünyayı etkisi altına alan salgın iş dünyası için ani fakat gerekli birçok değişikliği de beraberinde getirdi ve bu değişime hızlıca adapte olmak hem şirket bünyemiz hem de müşterilerimizin refahı açısından oldukça önem arz etmekteydi. Bizler Merkür Holding olarak üstümüze düşeni yapma konusunda büyük gayret göstererek pandemi süresince dahi akılcı yatırımlarımıza devam ederek, yeni iş kolları ve istihdam yaratarak ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmaya devam ettik. Halihazırda içinde bulunduğumuz sektörlerde sistematik stratejiler ve sürdürülebilir iş politikaları ile yerimizi hem şirketimiz hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz için güçlendirdik. Yeni atılımlar gerçekleştirdiğimiz sektörlerde 18 yıllık tecrübemizin bizlere öğrettiği istikrara ve akla dayanan hedefler koyarak büyüme ve gelişmeye özen gösterdik. Şirketimizin bu daimî başarısını her zaman çalışmaya, doğru hedefler belirlemeye ve bizleri fark yaratan detaylarla buluşturan çalışanlarımıza borçluyuz. Bu nedenle başarımızda emeği geçen tüm iş ortaklarımız, kıymetli müşterilerimiz ve çalışkan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür eder, birlikte daima ileriye gitmeyi ve hedeflerimize ulaşmayı temenni ederim.

Sevgi ve Saygılarımla,

Güler FİLİZ
CFO

Halis DİN

Merkür Holding kurucusu ve Genel Müdür’ü Halis DİN 1976 yılında Tokat’ta doğmuştur. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık bölümünde tamamlayan DİN daha sonra Sakarya Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Eğitime ve eğitim hayatına oldukça önem veren kurucumuz halen daha Anadolu Üniversitesinde Sosyoloji eğitimine devam etmektedir.

Sivil Havacılık bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına havacılık sektöründe Yer Hizmetleri alanında yaklaşık 10 yıl tecrübe edindikten sonra 2003 yılında Merkür’ü kuran Halis DİN, başarılı bir iş hayatı yürütmenin yanı sıra çeşitli üniversitelerde Sivil Havacılık bölümünde akademisyenlik yaparak eğitimi her anlamda desteklemeye devam etmiştir. Tecrübelerini ve bilgi birikimini eğitim yoluyla gelecek nesillere aktaran kurucumuz aynı zamanda yıllar içerisinde çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları tarafından sayısız ödüle layık görülmüştür.